EconI.T.

SEO Like a BOSS – cele mai bune instrumente aprilie 2015

SEO like a a BOSS
Awesome Tools To Get The Most From Your SEO Campaigns
stats-image
Instrumente de ANALIZĂ SEO

1. Majestic – https://majestic.com/
2. Ahrefs – http://ahrefs.com/
3. Open Site Explorer – https://moz.com/researchtools/ose/
4. SEMrush – http://www.semrush.com/
5. Searchmetrics – http://www.searchmetrics.com/en/
6. BussSumo – http://buzzsumo.com/
7. NerdyData – http://nerdydata.com/
8. URL Profiler – http://urlprofiler.com/
9. Screaming Frog SEO Spider – http://www.screamingfrog.co.uk/seo-spider/
10. Long Tail Pro – http://www.longtailpro.com/
11. Quantcast – https://www.quantcast.com/
12. Similar Web – http://www.similarweb.com/
13. Consumer Barometer – http://www.consumerbarometer.com/en/
14. Social Crawlytics – https://socialcrawlytics.com/
15. Followerwonk – https://followerwonk.com/
16. Keyword Eye – http://www.keywordeye.com/
17. Keyword Snatcher – http://www.keywordeye.com/
18. Keyword Tool – http://keywordtool.io/
19. Search Man – https://searchman.com/

Pentru achiziție de link-uri / prospectat
1. BuzzStream – http://www.buzzstream.com/
2. Scrapebox – http://scrapebox.com/
4. ResponseSource – http://www.responsesource.com/
5. Muck Rack – http://muckrack.com/
6. BuzzBundle – http://www.buzzbundle.com/
7. Mention – https://en.mention.com/
8. Image Rider – http://www.imageraider.com/
10. WikiGrabber – http://wikigrabber.com/
11. Written – http://writtent.com/
12. Hostt – http://www.hostt.com/
 
Pentru măsurarea performanțelor SEO
 
1. Google Analytics
2. Cyfe
3. Sporut Social
4. Oktopost
5. SerpBook
6. Authoruty Labs

Iulian

15 ani experienta in industria online

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close